LU-BST:motes

From DiLab
Jump to: navigation, search

Bieži dzirdams jautājums "kur nopirkt motes, ja gribas pašam eksperimentēt?" Šeit apkopota tabula ar šobrīd (22.09.2011.) pieejamajām komerciālajām motēm: kādas, kur un par cik var iegādāties.

Paldies par informācijas apkopošanu Rihardam Balašam, Kristīnei Cīpolai, Mikam Kalniņam, Jurijam Nemcevam un Jānim Purmalim!

Privātpersonām mošu pieejamība ir visai ierobežota aparatūras platformu augsto cenu dēļ, kas skaidrojams ar mazo apgrozījumu.

Tā kā LU DF 312. datorklasē pieejami TMote Sky sensoru mezgli (TelosB platforma), tad pirmkārt tiek apskatītas TelosB-saderīgas motes: kuras var programmēt ar TinyOS, MansOS un Contiki tādā pat veidā, kā TMote Sky.

TelosB-saderīgas motes

Mote Pārdevējs Cena Komentārs
TelosB + SBT80 sensoru modulis EasySen 320$/gab vai 1400$ par 5 gab Parastā TelosB mote ar sensoru dēli: redzamā gaisma, infrasarkanā gaisma, mikrofons, temperatūra, 2D akselerometrs, 2D magnetometrs

Pārdevējs ārpus EU, jāmaksā ievadmuita.

Pārējās motes

Pieejamas arī citas motes, kas programmējas atšķirīgi no TelosB.

TODO: Mote, vieta, cena, kā programmēt

Mote Pārdevējs Cena Komentārs
Epic Core Moteware 345$ par 5 gab Epic Core ir tikai pamata modulis! Lai to novestu līdz pilnvērtīgai motei, tas jāpielodē uz plates ar nepieciešamajiem izvadiem sensoriem, programmēšanai. Gandrīz TelosB saderīgs: tas pats MSP430 MCU, tas pats CC2420 radio. Cita ārējā flash atmiņa.

Pārdevējs ASV, jāmaksā ievadmuita.

Irene mote Moteware 1195$ par 5 gab + 1 programmators Irene mote ir lietošanai gatava mote uz Epic Core bāzes.
Wasp mote Libellium ~130 EUR/gab Mote ar Arduino-like programmēšanas saskarni un uzspraužamiem XBee moduļiem (viens XBee modulis iekļauts cenā). ATmega1281 MCU. Pieejamas dažādas komplektācijas ar XBee radio moduļiem: gan 802.15.4, gan Zigbee, gan RF. Iebūvēti sensori: temperatūra, akselerometrs.

Pārdevējs EU, nav jāmaksā ievadmuita.

Prototipēšanas platformas

Lai arī ne gatavas motes, prototipēšanas platformas ļauj izdarīt to pašu, ko ar moti - savienojam mikrokontrolieri ar radio un sensoriem, iegūstam moti. Pārošanas iespējas ir milzīgas - praktiski jebkuru MCU var savienot ar jebkuru radio čipu/moduli. Šeit apkopojam pieejamos MCU un radio čipus. Priekšroka tiek dota jau gatavām izstrādes platformām, kur nepieciešams mazāk lodēšanas un zema līmeņa programmēšanas.

TODO: platforma, vieta, cena, priekšrocības, kur dabūt info par programmēšanu, ar kādiem radio saderīgs

  • Ar zvaigznīti atzīmēts ieteicamais MCU + radio komplekts, kuru, iespējams, būs visērtāk programmēt.